معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه
حسین شرافتی راد
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای هستند.

 علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه:۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای هستند/ تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری،علی رستمی رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه صبح امروز  شنبه ۹ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ثبت نام داوطلبین حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا 10 آذرماه بمدت 7 روز بصورت همزمان در کشور آغاز می شود و در این حوزه انتخابیه که مرکز آن فرمانداری تربت حیدریه است، همه روزه از ساعت 8 صبح تا 6 عصر کار ثبت نام از داوطلبین نیز انجام می شود.


وی تصریح کرد: حوزه انتخابیه تربت حیدریه دارای 7 حوزه فرعی و یک حوزه اصلی است که حوزه های فرعی در مه ولات، شادمهر، زاوه، بخش سلیمان زاوه، کدکن، بایگ، رباط سنگ و حوزه اصلی در معاونت استانداری و فرمانداری این شهرستان نیر مستقر شدند.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران وزارت کشور بر این است تا تنها ماموریت انتخاباتی خود را که نهایت بی طرفی و سلامت و صلابت انتخابات است را به نحو مطلوب به انجام برساند.

رستمی به جمعیت حوزه انتخابیه مطبوع خود اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه طبق آمار خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت 355 هزار و 203 نفر زندگی می کنند که از این میزان 65 درصد افراد بالای 18 سال واجد شرایط رای دادن هستند.

وی با بیان اینکه هنوز اطلاع دقیقی از برگزاری انتخابات الکترونیک در این حوزه انتخابیه در دسترس نیست، افزود: در حال حاضر برای این حوزه انتخابیه 275 شعبه اخذ رای( 76 درصد آن ثابت و 24 درصد سیار) با جمعیت حدود 4500 نفر عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی امنیتی و پشتیبانی پیش بینی شده است.

رستمی خاطر نشان کرد: در دور قبلی انتخابات 84 درصد جمعیت واجد شرایط این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کردند که در دور دوم این میزان مشارکت به 53 درصد کاهش یافت.

رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند، افزود: تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال در سراسرکشور برگزار می شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان