.     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۱۹

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی:

۷۶ درصد از شاخص‌های مرتبط با توسعه دولت الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی محقق شده است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی گفت: در سال جاری ۷۶ درصد از شاخص‌های مرتبط با توسعه دولت الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی محقق شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کوکب موسوی در سومین جلسه کمیته هوشمندسازی استان که در محل تالار هاشمی‌نژاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بر مبنای ارزیابی‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در خصوص توسعه دولت الکترونیک، خراسان رضوی در کشور رتبه دوم را در اختیار دارد.
وی گفت: از توانمندی بخش خصوصی، در مجموعه استانداری خراسان رضوی در ارتباط با مدیریت انرژی استفاده کردیم و با استقرار این سامانه به دنبال بهره‌وری بیشتر هستیم.
موسوی بیان کرد: امروز با انعقاد تفاهم نامه‌ای که به امضاء خواهد رسید در راستای بهره‌وری بهتر از خدمات دستگاه‌های اجرایی و خدمات‎‌رسانی به مردم گام بعدی برداشته خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی افزود: تلاش بر این است بخش دولتی با بهره گیری از توامندی‌های بخش خصوصی بتواند در انجام ماموریت‌های خود برای خدمت به مردم و توسعه استان بهره‌مند شود.
وی با اشاره به ضرورت توسعه دولت الکترونیک افزود: از سال 94 ردیف‌های اعتباری توسعه دولت الکترونیک به خراسان رضوی اختصاص پیدا نکرده و استان به ردیف‌های ملی ارجاع داده شده است که از این محل هم دستگاه‌های اجرایی بی‌بهره بوده‌اند.
در این جلسه کوروش طهماسبی مدیر کل نگهداری و توسعه شبکه دولت نهاد ریاست جمهوری از اقدامات و تمهیدات انجام شده در خصوص توسعه کمی وکیفی شبکه دولت، توسعه مطلوب حوزه فناوری اطلاعات در استان با بهره‌گیری از توانمندی بخش خصوصی در قالب معین‌های حوزه هوشمند سازی و طرح توسعه مثلث اقتصادی تقدیر وتشکر نمود.
همچنین حسین ملایجردی مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری ضمن ارائه گزارشی مقایسه‌ای از وضعیت استانداری‌ها و وزارتخانه‌های مختلف در خصوص حذف کاغذ، از استانداری خراسان رضوی که ۹۹ درصد مکاتبات خود را بصورت الکترونیکی ارسال و دریافت می‌کند به عنوان استانداری پیشرو در این زمینه یاد کرد.
گفتنی است؛ در انتهای این جلسه تفاهم نامه‌ای بین شرکت ابر سلامت سینا یکی از شرکت‌های معین حوزه هوشمندسازی در بخش سلامت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استانداری خراسان رضوی منعقد شد که بر این اساس شرکت ابر سلامت سینا به عنوان بخش خصوصی محور توسعه سلامت را در حوزه فناوری اطلاعات بدست می‌گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۵۲۳۷۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۷ نفر
آماربازدیدکنندگان