معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه
حسین شرافتی راد
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

برگزاری جلسه هماهنگی در امر نظارت بر نحوه تولید و توزیع گوشت مرغ منطقه ۲ استان در تربت حیدریه

جلسه ای به منظور هماهنگی در امر نظارت بر نحوه تولید و توزیع گوشت مرغ در منطقه ۲ استان شامل شهرستانهای تربت حیدریه، گناباد، خواف، رشتخوار، بجستان، مه ولات و زاوه با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه تربت حیدریه، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان، مدیران شهرستانها و نمایندگان تشکلهای مرغداری این منطقه در مدیریت جهاد کشاورزی تربت حیدریه برگزار شد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ضمن تاکید بر مساعدت مرغداران و تشکلهای مرغداری و رصد و پایش نهادهای نظارتی جهت کنترل قیمت مرغ به منظور عبور از مشکلات مربوط به کمبود مرغ خواستار همکاری این صنوف و مسئولین مربوطه شد.
 
⁦⁩حسین شرافتی راد با اشاره به اینکه کمبودی در تأمین گوشت مرغ در شهرستان نداریم افزود: باید از همه ظرفیت ها برای اصلاح فرهنگ مصرف مردم استفاده شود و همچنین با مدیریت چرخه تولید تا مصرف از سو استفاده های سودجویان جلوگیری شود.
 
⁦⁩وی ادامه داد: با توجه به آمار جوجه ریزی طی هفته های گذشته که بیش از 9 میلیون در استان برآورد می‌گردد پیش بینی می‌شود طی روزهای پایانی سال مشکلی در تامین مرغ نباشد.
 
 مدیر کل تعزیرات استان نیز ضمن اشاره به اهمیت هماهنگی بین تولید کنندگان و نهادهای متولی گفت : برگزاری این گونه جلسات جهت همکاری تولید کنندگان و صنوف با نهادهای حاکمیتی بسیار مفید بوده و نتایج مثبتی در پی خواهد داشت.
 
⁦سید مرتضی مدنی بیان داشت : تامین و توزیع کالاهای اساسی از اولویتهای اول این اداره بوده و همکاری جهاد کشاورزی جهت گذر از شرایط موجود ضروری است.
 
⁦⁩وی تصریح کرد : قیمت مصوب موجود (204000 ریال) با حضور نمایندگان تشکلهای مرغداری در ستاد تنظیم بازار کشور تصویب شده است و افزایش قیمت فعلی موجود در بازار به دلیل وجود واسطه های مختلف و دلال بازی می باشد.
 
⁦⁩ مدنی ضمن الزام تمام کشتارکن ها به عضویت در تعاونی تازه تاسیس کشتار کن ها تاکید نمودند بر اساس شیوه نامه فعلی از فعالیت کشتارکن هایی که عضو این تشکل نیستند جلو گیری خواهد شد.
 
⁦⁩در پایان مدیران شهرستانهای حاضر در جلسه آمار مربوط به جوجه ریزی شهرستانهای خود را ارائه نمودند و مرغداران نیز به بیان مشکلات خود از جمله تامین نهاده ها در سامانه بازارگاه و بالاتر بودن قیمت تمام شده نسبت به قیمت مصوب پرداخته و خواستار اصلاح قیمتهای مصوب گردیدند.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : ۱۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان