.     .     .
۱۳۹۸/۰۸/۲۲

آیین بهره برداری از‌ بزگترین انبار بورس زعفران کشور در تربت حیدریه

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه:زیرساخت های لازم برای نهادینه شدن مرجعیت زعفران در تربت حیدریه محقق خواهد شد.

بزرگترین انبار بورس زعفران کشور در تربت حیدریه امروز ۲۱ ابان ماه با حضور رستمی معاون استاندار و فرماندار شهرستان،سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران و هییت مدیره، جمعی از مدیران استانی جهاد کشاورزی و تعاون روستایی و مسئولین محلی مورد بهره برداری قرار گرفت.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی کلیه مسئولین استانی و شهرستانی و نیز شرکت طلای سرخ، تصریح کرد :تربت حیدریه در اینده بسیار نزدیک نقش عمده ای را در مرجعیت این محصول مهم و صادراتی از جنبه های مختلف  ایفا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای این مهم در تربت حیدریه موجود و یا در حال شکل گیری است؛ افزود:اکنون با وجود کارگزاری های بورس و انبارهای نگهداری زعفران و همچنین پژوهشکده زعفران، تربت حیدریه نقش مهمی را در مرجعیت این کالا به لحاظ کشف قیمت،تنظیم بازار،قطب تولید ،مرکز پژوهشی و علمی و سایر صنایع وابسته ایفا خواهد کرد که امیدواریم در اینده پیش رو با احصا تجربیات موفق،رفع و اسیب شناسی اشتباهات گذشته و ظرفیت هایی چون خرید حمایتی، بورس،انبار کالا،پژوهشکده زعفران و همچنین برگزاری نشست های علمی تخصصی ،همایش ها و جشنواره ها ویژه،بزودی شاهد رونق و حفظ جایگاه واقعی این محصول درآمدزا باشیم.


رستمی بیان کرد: نبود دستگاهی برای جمع اوری و پرکنی باعث شده علاوه بر مشقت های زیاد و نیز عدم رعایت اصول بهداشتی،هزینه های گزافی بر کشاورزان تحمیل شود که قدم های ابتدایی جهت ماشینی سازی این محصول برداشته شده که  مراحل ساخت این دستگاه در حال تکمیل و توسعه است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : ۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۵۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۳۷۷۹۳ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۸ نفر
آماربازدیدکنندگان