.     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۵

بازدید داودیان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار از سایت باستان شناسی منطقه دامسک.
♻️داودیان در حاشیه ی این بازدید گفت:یافته های باستان شناسی دامسک افتخاری برای تاریخ منطقه تربت حیدریه و باعث روشن شدن  هویت و پیشینه تاریخی منطقه شده است

♻️معاون فرماندار تربت حیدریه بر ادامه مطالعات و کاوشهای باستان شناسی منطقه دامسک  تربت حیدریه برای آشکار شدن پیشینه تاریخی منطقه تاکید کرد.

♻️ داودیان اظهار کرد: تاریخ هر منطقه، هویت آن  منطقه است و کاوش های باستان شناسی باعث می شود تا این هویت ناشناخته آشکار و شناخته شود.

♻️وی ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری در جهت ادامه کاوشها، افزود: اهداف و تلاش های باستان شناسان در معرفی یافته ها و  گنجینه های تاریخی بسیار  ارزشمند است،  چرا که پیشینه هر منطقه را نمایان می کند و  تاریخ گمشده منطقه را می توان در لابه لای همین  یافته های باستان شناسی پیدا کرد و بویژه که این منطقه در نوع خود خاص و جدید است و برای  اکثر پژوهشگران و باستان شناسان ناشناخته.

♻️شایان ذکر است:اولین فصل  کاوشهای باستان شناسی منطقه تاریخی دامسک در خرداد ماه سال گذشته با مشارکت اداره میراث فرهنگی و گروه باستان شناسی دانشگاه تربت حیدریه به مدت دوماه انجام شد که طی این بررسی ها و کاوشها تعداد بالغ بر ۳۰ خمره سفالی آذوقه مربوط به دوران پیش از اسلام کشف شد که طرز چیدمان و تعدد آنها در کشور بی نطیر است.

♻️تاکنون از مجموع ۳۵۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در منطقه تربت حیدریه، 47 بنا و محوطه تاریخی و 2 اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


رضا رفیعی روابط عمومی فرمانداری


 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان