.     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۵

رستمی مقام عالی دولت در شهرستان در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی

۳۳ طرح سرمایه گذاری تربت حیدریه در حال بررسی است.

33 طرح سرمایه گذاری تربت حیدریه در حال بررسی است.
❇️جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان با حضور رستمی معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه،مونسان رئیس شعب بانک ملی استان ،ابراهیم زاده رئیس دادگستری و جمعی از مسئولین و فعالین اقتصادی و تولیدی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

❇️فرماندار تربت حیدریه با اشاره به اینکه در راستای طرح مثلث اقتصادی ارائه شده از سوی رزم حسینی استاندار خراسان رضوی اکنون جلسات و نشست های متعدد با معین ها و  فعالین اقتصادی برگزار شده و طرح های سرمایه گذاری مورد پایش و بررسی قرار می گیرد؛گفت: سند توسعه شهرستان تهیه و نیازمند بررسی مجدد برای عملیاتی شدن است و ظرف یک ماه آینده کارگروهی با حضور مدیران مرتبط بخش دولتی، بخشداران، معین های اقتصادی، بخش خصوصی، جامعه دانشگاهی، بانکها و افراد آگاه صاحب نظر برگزار خواهد شد تا برنامه عملیاتی کاربردی توسعه شهرستان تدوین شود.
 

❇️وی افزود:اکنون ۳۳ طرح سرمایه گذاری در شهرستان شناسایی شده که در کمیته های کارشناسی در حال بحث و بررسی می باشند و به زودی تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.


❇️مونسان دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی نیز بیان کرد: برای پرداخت تسهیلات با کمبود منابع روبرو نیستیم بلکه با موانع قانونی مواجهیم.

❇️وی افزود: برای واحدهای تولیدی مصوبه شناور تصویب شده و مقرر شده است برای دریافت سرمایه در گردش به جای تسهیلات، اعتبار مقطعی دریافت کنند تا مشکل آنها برطرف شود.

❇️وی اظهار داشت: از مجموع ۹۰۰ هزار میلیارد ریال منابع تاکنون ۶۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان واحد های تولید و صنعتی استان پرداخت شده است.

❇️وی با بیان اینکه پارسال ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید پرداخت شد گفت: جمع پرداختی پارسال ۳۳۵هزار میلیارد ریال بود که از این مبلغ ۸۲ هزار میلیارد ریال افزایش مصارف بوده و امسال به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که میزان مصارف و منابع با هم منطبق باشند و امیدواریم این رقم به ۱۵۰هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

❇️مونسان با بیان اینکه شبکه بانکی ما دچار بحران ناشی از تحریم ها شده و به تبع آن واحدهای تولیدی ما نیز دچار مشکل شده اند، افزود: این یک واقعیت است تا پول به شبکه بانکی برنگردد، قادر به پرداخت تسهیلات نیستیم.

❇️وی اظهار داشت: نیازمند یک سند راهبردی در شهرستان ها هستیم تا بدانیم منابع بانکی باید در کدام حوزه های اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، خدمات یا گردشگری هزینه شود.

❇️مدیر امور شعب بانک ملی خراسان رضوی افزود: در عین حال بخش خصوصی باید بداند طبق قانون چتر حمایتی ما از واحدهای اقتصادی، شامل واحدهای توسعه نگر، صادرات محور و دانش‌ بنیان است و تزریق نقدینگی به برخی واحدها در حکم تزریق سم می باشد.

❇️وی ادامه داد: طبق اعلام جهاد کشاورزی خراسان رضوی اکنون در این استان با ۲ هزار و ۸۰۰ واحد نیمه تمام، هفت هزار و ۸۰۰ واحد غیر فعال و ۵۲۰ واحد کشاورزی که نیاز به بهسازی و نوسازی دارند، مواجه هستیم.

رئیس دادگستری تربت حیدریه نیز گفت: دستگاه قضایی از سرمایه ‌گذاری مشروع حمایت می کند و بر این اساس تاکنون با دستگاه‌ های مربوطه 36 جلسه برگزار کردیم که نتیجه آن از تعطیلی و بیکاری 700 کارگر جلوگیری و از 35 کارفرما حمایت شده است.

محمد ابراهیم زاده چناری افزود: امروزه بیشتر تمرکز ها به سوی بانک ملی است، در حالی که باید همه بانک ها یک کاسه شده، اعتبار ویژه ای برای شهرستانها تعریف شود.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه نیز با بیان اینکه با نوسانات شدید قیمت مواجه هستیم، گفت: برخی طرح ‌ها وقتی به مرحله دریافت تسهیلات می رسند، کشاورز متوجه می شود قیمت اقلام مورد نیاز گرانتر شده است.

مهدی عباسپور افزود: واحدهای کوچک دامی و گلخانه ها موتور محرکه تولید هستند که نیازمند حمایت شدید می باشند و به سرمایه در گردش نیاز مبرم دارند.

وی اظهار داشت: در حالی که کشاورز باید کار و انرژی خود را صرف زمین کند، توان خود را صرف سیستم اداری و بوروکراسی کرده و به هدر می دهد.

وی گفت: طرح هایی که دارای مصوبه ستاد تسهیل شهرستان و استان هستند به خاطر اینکه بانکها از این مصوبات تمکین نمی کنند، گرفتار دور باطل می شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه نیز گفت: پارسال 14 مجوز به ارزش 4700 میلیارد ریال صادر شد که این مجوزها مربوط به شرکت‌ های دانش ‌بنیان، شرکت های دارای مزیت ‌های رقابتی و نیز مراکز تولید بود.

مهدی عباسپور با بیان اینکه در حوزه بازار نگاه ما به بخش خدمات فنی و مهندسی است، افزود: درخواست ما این است که کارشناس بانکها به نظر کارشناسان کارفرمایان احترام بگذارند و از اتلاف وقت جلوگیری کنند.

مدیر امور مالیاتی تربت حیدریه نیز گفت: پارسال در حالی که 300 میلیارد ریال وصولی داشتیم 400 میلیارد ریال پرداختی به ثبت رسید.

سعید شمس افزود: سال گذشته 150 میلیارد ریال در بخش ارزش افزوده عوارض و مالیات وصول شد در حالی که 270 میلیارد ریال استرداد عوارض به سه واحد تولیدی بزرگ داشتیم.

حسن خردنیا رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه نیز با بیان اینکه در بخش بخشودگی جرایم تابع قانون هستیم، گفت: بر این اساس تا 24 قسط معوقه را می توانیم با کارفرما حل و فصل کنیم اما 36 قسط معوقه باید در استان و 60 قسط معوقه باید در تهران پیگیری شود.دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

🖊رضا رفیعی روابط عمومی فرمانداری


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان