.     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

داودیان معاون فرماندار از مراحل پایانی تدوین سند جامع پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

جلسه شورای اجتماعی شهرستان تربت حیدریه با حضور داودیان معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار وجمعی از مسءولین برگزار شد

دستور کار جلسه:تدوین سند پیشگیری از اعتیاد

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار تربت حیدریه ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته اعضای شورا در راستای پیشگیری از اعتیاد گفت: این سند با رویکرد آسیب شناسی، یافتن مناسب‌ترین راه حل‌ها و برنامه‌ریزی در راستای‌هدفمند و هماهنگ‌کردن فعالیت‌دستگاه‌های ذیربط در زمینه پیشگیری از اعتیاد در حال تدوین است.


وی گفت: در این سند کلیه وظایف پیشنهادی برای دستگاه های اجرایی مداخله گر آورده شده که برای عملیاتی کردن این پیشنهادات، دستگاه ها در این شورا،ظرفیت ها و توان موجود خود را عنوان کرده و پیشنهادهای عملیاتی مشخص و کمی شده ای را برای هر یک تعیین می کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار  با بیان اینکه کارهای صورت گرفته در گذشته علیرغم اینکه حجم بسیاری به لحاظ کمی داشته اما تاثیرگذاری و بازخورد مناسبی طبق تحلیل ها و آمارهای موجود نداشته است، تصریح کرد: ارتقا کیفی اقدامات و هماهنگ نمودن فعالیت ها در راستای رسیدن به اهداف مشخص، رویکرد اصلی این سند است.

وی آگاهی بخشی و آموزش را یکی از پایه های اساسی در امر پیشگیری دانست و خاطر نشان کرد: اما آموزش باید هدفمند و هوشمندانه باشد و اینکه بنای آموزش و آگاهی بخشی خود را بر این موضوع قرار دهیم که گفته شود اعتیاد امری نامطلوب و دارای پیامدهای مخربی است ، اطلاعات واضحی است که نمی تواند صرفا افراد را از گرایش به سمت سوء مصرف مواد مخدر بازدارد بلکه باید هوشمندانه باور افراد در معرض آسیب را در این زمینه هدف قرار داد.

داودیان یادآور شد: طبق تحقیقات به عمل آمده اولین و مهترین ریشه ی گرایش به سمت اعتیاد آشفتگی در نظام خانواده است که در این سند تلاش شده تا برنامه ها و اقدامات به گونه تنظیم شود که در راستای تقویت خانواده های در معرض آسیب عمل کنیم.

داودیان با بیان اینکه اولویت های کاری در زمینه پیشگیری از اعتیاد در این سند مشخص شده است اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از این تحقیقات علمی و  ظرفیت دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی، فعالیت ها را در راستای رسیدن به نتیجه ای مشخص بسیج کنیم.

رضا رفیعی روابط عمومی فرمانداری


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان