.     .     .
۱۳۹۷/۱۱/۱۶

رستمی فرماندار شهرستان تربت حیدریه در جلسه شورای اداری بخش بایگ از تسهیل در ساخت و راه اندازی کارخانه کائولن در این بخش خبر داد.


❇️رستمی فرماندار شهرستان تربت حیدریه در جلسه شورای اداری بخش بایگ از تسهیل در ساخت و راه اندازی کارخانه کائولن در این بخش خبر داد.


❇️معاون استاندار وفرماندار شهرستان روز دوشنبه 15 بهمن ماه در جلسه شورای اداری بخش بایگ با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری موجود در این بخش اظهار داشت:شناخت فرصت های  سرمایه گذاری و اشتغال زایی قطعا سبب مهاجرت معکوس و توسعه و پایداری روستاهای منطقه خواهد شد.

❇️وی گفت: این بخش با داشتن معادن خاک چینی و کائولن می تواند با سرمایه گذاری بخش خصوصی و احداث کارخانه ی تولید کائولن،توسعه یابد، که هم اکنون اقدامات اولیه جهت تسریع در ساخت و احداث این صنعت انجام گرفته و امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعامل مسئولین در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این واحد تولیدی در منطقه باشیم که خود نقش بسزایی در اشتغال پایدار روستائیان و جلوگیری از مهاجرت جوانان خواهد داشت.

❇️فرماندار بر تدوین طرح جامع گردشگری و بوم گردی بخش بایگ تاکید کرد و گفت:این بخش دارای جاذبه های طبیعی خوبی در حوزه گردشگری و صنایع دستی است که اگر برنامه ریزی شود می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال ورونق روستاها داشته باشد.

❇️وی تصریح کرد: اگر طرح و برنامه دقیق و مشخصی برای ورود گردشگران نداشته باشیم ،بطور حتم این منطقه بکر ومنحصر به فرد دچار خسارات جبران ناپذیری خواهد شد که از بخشدار و مسئولین بخش و فعالین این حوزه درخواست داریم تا با مطالعه دقیق و کارشناسی شده نسبت به تهیه این طرح اهتمام ورزند.

❇️معاون استاندار ابراز داشت:خشکسالی،‌ کم ‌آبی و بیکاری یکی  مهمترین دلایل مهاجرت روستاییان به شهرهاست لذا با اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری و احیای قنوات می توان امید را دوباره به روستاهای برگرداند که در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته و  امروز نیز همزمان با دهه فجر 3 طرح آبرسانی در در روستاهای بسک،قندشتن و کاج درخت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

❇️رستمی گفت:با برنامه ریزی های صورت گرفته و تعامل مسئولین ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی تدابیری اتخاذ گردیده که بزودی مشکل آب در روستاها برطرف گردد و مسئولین آبفای شهری و روستایی با همکاری و تعامل آب منطقه ای باید تدابیری اتخاذ کنند تا با ایجاد شبکه های مهندسی شده آب شرب،در هنگام بحران در کمترین زمان بتوان با تغییر شبکه مشکل آب برطرف شود.

❇️وی بیان داشت در حوزه گازرسانی به روستاها، امروز شاهد بهره برداری 4 روستای این بخش از نعمت گاز خواهیم بود و تا هفته دولت سال آینده 100درصد روستاهای شهرستان گازرسانی خواهد شد.

❇️رستمی اظهار داشت پروژه بهسازی و روکش اسفالت جاده بایگ به حصار نیز در دستور کار قرار گرفته که با مساعد شدن شرایط جوی اجرا خواهد شد.

❇️وی در پایان یادآور شد:امیدواریم با مجموع اقدامات انجام شده در حوزه ساخت و توسعه معادن منطقه، احیای قنوات و پروژه های آبرسانی و فراهم آوردن زیرساخت های گردشگری و بوم گردی در این بخش شاهد توسعه اشتغال و عدم مهاجرت روستائیان عزیز این منطقه باشیم.


❇️شایان ذکر است در چهارمین روز از دهه فجر 16 پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۱۲۹میلیارد ریال در بخش بایگ با حضور جمعی از مسئولین افتتاح و بهره برداری شد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان