معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه
حسین شرافتی راد
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۲۵

داودیان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار در جلسه شورای اجتماعی گفت:

تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

💠جلسه شورای اجتماعی شهرستان با پیگیری موضوع پیشگیری از اعتیاد با حضور داودیان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات ذیربط امروز دوشنبه ۲۴دی ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

💠داودیان در این جلسه عنوان کرد:در راستای بررسی 4 آسیب اولویت دار رتبه بندی شده توسط کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی در شهرستان بدنبال سند چشم انداز پیشگیری از آسیب اعتیاد در جامعه تربت حیدریه هستیم.

💠وی افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی که در جامعه شاهد آن هستیم اگر مدیریت نشود با چالش های زیادی روبرو خواهیم بود.

💠وی با تاکید بر اینکه انجام کار به تمام معنا پژوهش محور ،مبتنی بر تحقیقات علمی،میدانی وکتابخانه ای در تهیه این سند در دستور کار است،افزود: باید از کارهای سطحی در تهیه نقشه راه پیشگیری از آسیب اعتیاد دوری نمود و کارشناسی شده جهت تدوین این سند گام برداشت.

💠داودیان در بخشی از سخنان خود در جمع اعضای شورای اجتماعی شهرستان گفت: امروز متاسفانه شاهد وجود راه های بسیار زیاد نفوذ در افکار جوانان هستیم که عوامل مختلف نظیر مشکلات خانوادگی، بیکاری علت گرایش این قشر به مواد مخدر شده است.

💠وی ضمن اشاره به اینکه نباید برای برخورد با این معضل قهری عمل نمود؛ گفت: امروز معتاد یک بیمار است نه مجرم. وی افزود: بایستی به کمک همه دستگاههای ذیربط با انجام کارهای زیربنایی و فرهنگی بصورت برنامه ریزی شده در کوتاه مدت و بلند مدت شاهد نتایج قابل اعتنایی در پیشگیری از این آسیب باشیم.

💠معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرماندار با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش در سطح مدارس و دانشگاههای تربت حیدریه افزود: اقدامات خوبی جهت آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان در سطح مدارس و آموزش عالی شهرستان آغاز کرده ایم و در تلاش هستیم تا روز به روز این آگاهی که نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در بین دانش آموزان و دانشجویان را میتواند ایفا نماید؛افزایش پیدا کند.

💠داودیان نقش سمن های مردمی را در پیشبرد اهداف این شورا بسیار مهم ارزیابی نموده و گفت: دست یاری به سوی همه سازمان های مردم نهاد جهت تهیه و تدوین سند چشم اندازِ حوزه اعتیاد دراز میکنیم.

کانال خبری ما
@rezarafiee1986

ارتباط با روابط عمومی فرمانداری
@rezarafiee1986


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : ۱۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان