.     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۲۲

رستمی معاون استاندار وفرماندار ویژه تربت حیدریه در همایش استانی خبرنگاران صدا وسیما خرسان

ضرورت شناساندن ظرفیت های موجود شهرستان، توسط خبرنگاران/با قلمتان پتانسیل های بالقوه این کارگاه بزرگ عمرانی را بیشتر معرفی کنید.

ضرورت شناساندن ظرفیت های موجود شهرستان، توسط خبرنگاران/با قلمتان پتانسیل های بالقوه این کارگاه بزرگ عمرانی را بیشتر معرفی کنید.


🖊هشتمین همایش خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه،باستانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،امام جمعه،نصرپورمدیرکل صدا و سیمای استان ،داودیان معاون فرماندار و جمعی از مسئولین در محل سالن شهید تندگویان شرکت نفت برگزار شد.

🖊رستمی در مراسم افتتاحیه این همایش گفت:شهرستان تربت حیدریه در جنوب غربی خراسان رضوی با قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب از ظرفیتهای قابل توجهی زیادی در بخشهای مختلف برخوردار است که بکارگیری کامل آنها نه تنها در سطح شهرستان بلکه در خراسان رضوی افزایش بهره وری و شاخصهای اقتصادی را در پی دارد که معرفی و شناساندن این ویژگی های خاص به شهرها و استان های دیگر توسط خبرنگاران و رسانه ها لازم و ضروری است.

🖊وی افزود:به لحاظ کمی، این شهرستان ۲۵۰ هزار نفری چهارمین شهر استان است ولی از نظر کیفی دارا ویژگی ها منحصر به فردی در زمینه های مختلف از قبیل صنایع،کشاورزی،گردشگری ،مفاخر و مشاهیر است و می تواند به یک کارگاه بزرگ عمرانی در استان تبدیل شود که با توجه به اهمیت و جایگاه رسانه و مطبوعات،خبرنگاران به عنوان طلایه داران عرصه آگاهی می توانند با ابزارهای رسانه ای،این منطقه را به نحوی که شایسته آن است؛ معرفی کنند تا سبب ایجاد رقبت در سرمایه گذاران گردد.

🖊فرماندار در حوزه حرفه خبرنگاری بیان کرد:رسانه ها و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان نقش مهمی در افزایش آگاهی جامعه دارند.

🖊مقام عالی دولت در شهرستان افزود:در دموکراسی ،خبرنگاران ومطبوعات بیشترین سهم را دارند و باید محترم وگرامی داشته شوند و ازین حیث این عزیزان زبان گویا ملت و واسطه ی انتقال مشکلات وانتقادات از مردم به رهبران سیاسی هستند کماکه افشاگری های خبرنگاران گاهی مسیر تصمیمی گیری های سیاسی را تغییر داده است وگاهی سبب تغییر یک مقام مسئول می گردد که از همین جهت در جوامع دموکراتیک خبرنگاران فعال و وظیفه شناس جایگاه رفیع در بین مردم دارند.

🖊رستمی در مورد آسیب های این حوزه گفت:خبرنگاری در فضای مجازی  و امکانات به روز آن، رقیبی جدی برای اصحاب رسانه شده‌ اما به واسطه پخش و انتشار اخبار کذب و بعضا تائید نشده کاربران ،با همه مزایای ناشی از اطلاع رسانی نوین و نقش بی بدیل هر نفر در خبررسانی آن هم با تکیه بر تلفن همراه و اینترنت، حرفه خبرنگاری و خبرنگاران حرفه ای، همچنان جایگاه خود به خصوص در حوزه هایی چون سیاسی و اقتصادی را حفظ کرده اند؛ اما برخی شهروندان و حتی گاه خبرنگاران آماتور گمان می کنند بدون نیاز به یادگیری و تجربه و صرفا با استفاده از حداقل امکانات می توانند در امر اطلاع رسانی و حداقل در فضای مجازی نقش ایفا کنند که اینگونه نیست.

🖊معاون استاندار از دیگر مشکلات این قشر را عدم ارتباط مسئولین دانست و  افزود:بعضا مدیران دستگاه های اجرایی درک صحیحی نسبت به اهمیت و جایگاه اطلاع رسانی در تنویر افکار عمومی و توسعه و پیشرفت جامعه ندارند
و برخی از مسئولان به دلیل درک ناکافی از جایگاه رسانه تاکنون نتوانسته اند به نحو مطلوب از ظرفیت این بخش برای رفع مشکلات مردم استفاده کنند.

🖊وی ادامه داد:از طرفی برخی مسئولان نگاه نادرستی نسبت به رسانه ها دارند و از آنها تنها برای تبلیغات و یا گزارش خدمات خود بهره می گیرند و این مساله کارکرد صحیح رسانه را زیر سئوال می برد در صورتی که خبرنگاران می توانند به عنوان بازوی مسئولان برای رفع مشکلات جامعه عمل کنند.

پنج شنبه ۲۰ دی ماه ۹۷

انتشار دهنده:رضا رفیعی


 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان