.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

همایش سرطان های شایع زنان با شعار سرطان در زنان قابل پیشگیری و درمان

به همت امور بانوان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان برگزار شد.

به همت  امور بانوان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری،همایش سرطان های شایع زنان با شعار "سرطان در زنان قابل پیشگیری و درمان " با مشارکت امور بانوان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان،دانشگاه علوم پزشکی،مجمع مشورتی زنان شهرستان در محل سالن همایش های ابن سینا برگزار گردید .

⚛️راشکی مشاور فرمانداردراموربانوان گفت :مجمع مشورتی زنان با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های شهرستان و هم افزایی دستگاه های اجرایی با هدف داشتن جامعه پویا و فعال  اقدام به نشست ها،همایش و کارگروه های اموزشی  با محوریت زنان در سطح شهرستان کرده که امید است بانوان با نشاط اجتماعی و حضور فعال در این همایش ها بتوانند در راستای مطالبات به حقشان اقدام کنند .

⚛️وی افزود: تلاش بر آن است با ایجاد بانک جامع اطلاعات زنان استان اطلاعات صحیح ودقیقی در راستای جمع آوری اطلاعات بانوان استان، ظرفیت ها و توانمندی ها،بهبود و ارتقاء وضعیت زنان، برنامه ریزی متناسب با نیازهای آنان ، استفاده بهینه از این ظرفیت ها و توانمندی هایشان در عرصه های متعدد در اختیار بخش های مختلف قرار گیرد.

⚛️راشکی افزود: بر اساس ابلاغ رئیس جمهوری باید ۳۰درصد پست ها و ظرفیت های مدیریتی استان در اختیار بانوان قرار گیرد ، شناسایی این ظرفیت ها و توانمندی ها در قالب این بانک اطلاعاتی می تواند به کمک بیاید.

⚛️راشکی عنوان کرد : مطالعات و طراحی این بانک انجام شده و از 30 آبان ماه لینک آن بر روی پرتال دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی به آدرس زیر قرار دارد‌
http://banovan.khorasan.ir

⚛️مرضیه دانایی پور  رییس مجمع مشورتی بانوان شهرستان  گفت : این همایش با هدف افزایش سطح دانش زنان  برنامه ریزی شده و از بانوان حاضر در جلسه درخواست نمود تا به عنوان قلب تپنده خانواده نسبت به سلامت خودشان حساس باشندزیرا سلامت خانواده و جامعه در گرو سلامت این عزیزان است.

⚛️ الهام بهره مند معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دراین همایش بیان کرد : اهمیت خود مراقبتی و توجه به سلامت جسم و وروح در زنان از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا زنان با فرزند آوری و فرزند پروری نقش بسزایی در ارتقاء سلامت جامعه ایفاء می کنند.

⚛️وی بیان کرد:انجام تست های غربالگری به موقع سرطان بسیار اهمیت دارد زیرا در غربالگری، بیماری بیش از بروز علائم شناسایی میشود و درمان در این مرحله آسان تر است.

⚛️معاون بهداشت دانشگاه خاطر نشان شد: مشاوره های لازم و تست غربالگری درکلیه مراکز و خانه های بهداشت تحت پوشش دانشگاه صورت میگیرد و مراجعین میتوانند از این خدمات بهره مند شوند .

⚛️در این همایش آموزش های لازم در خصوص سرطان های شایع زنان و راههای پیشگیری و درمان توسط سخنرانان به شرکت کنندگان ارائه شد.


انتشار دهنده:رضا رفیعی

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان