معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه
حسین شرافتی راد
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۹/۰۹

دیدار مدیران سمن ها و موسسات خیریه با معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: تشکل های مردم نهاد ( NGO) به دلیل آگاهی از نیازمندی ها جامعه و اقشار مختلف می توانند دولت را در اجرای طرح ها و برنامه های فقرزدایی یاری کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: تشکل های مردم نهاد ( NGO) به دلیل آگاهی از نیازمندی ها جامعه و اقشار مختلف می توانند دولت را در اجرای طرح ها و برنامه های فقرزدایی یاری کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، احمدعلی موهبتی چهارشنبه در نشست هم اندیشی و دیدار با مدیران سمن ها و موسسات خیریه و امور بانوان و مدیران دستگاه های کمک رسان اظهار کرد: مغفول ماندن بعضی از امور و ناتوانی برخی از دستگاه های اجرایی باعث ایجاد و ضرورت توجه و تشکیل سمن ها شده است که به دلیل حضور در بدنه اجتماع و آگاهی از خواسته های افراد نیازمند و فقیر می توانند دولت را در طرح ها و برنامه های فقرزدایی یاری کنند.
به گفته وی ، همچنین این سازمان ها، تریبونی برای رساندن صدا و خواسته های نیازمندان به گوش مسوولانند و دولت نیز باید با بهره جویی از توان سمن ها، آن ها را به سوی تجمیع فعالیت ها و نیز تخصصی تر شدن هدایت کند.
موهبتی جایگاه والا، اثرگذاری و اهمیت سمن ها را در تصمیم سازی در حوزه های مختلف تشریح و بر پیگیری مصوبات تاکیدکرد.
اتخاذ تدابیر اصولی به منظور تقویت باور مردم و مسئولین در جهت به رسمیت شناختن توانمندی سمن ها و بهره گیری لازم از این ظرفیت، طراحی فرایند قانونی بمنظور ارتباط پایدار و مستمر سمن ها با نهادهاو مسئولین دستگاه های اجرایی، اصلاح و تسریع در فرآیند صدور پروانه فعالیت و امور اداری سمن ها، برگزاری جلسات مستمر مسئولین دستگاه های اجرایی با سمن هاو تقسیم بندی و تفکیک موضوعی مسائل و تخصصی کردن سمن ها و برقراری توازن ، هم افزایی و پرهیز از اقدامات موازی در رشد همزمان سمن ها در حوزه خیریه ها و موضوعات اجتماعی فرهنگی از جمله مصوبات در این حوزه اعلام شده است.
همچنین راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قوی برای دسترسی سمن ها و عموم مردم به اطلاعات مورد نیاز در این حوزه و مشخص نمودن جامعه هدف، کاهش دخالت دولت در امور سمن ها و واگذاری امور به این سازمان ها، تقویت راهکارهای هم افزایی سمن ها با یکدیگر ازجمله تشکیل اتاق فکر یا شورای سمن ها و تشکیل کمیته های موضوعی متشکل از منتخبین سمن ها به منظور پیگیری امور و جلسات از دیگر مصوبات درباره تقویت نهاد سمن ها بوده است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : ۲۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان