.     .     .
۱۳۹۶/۰۷/۱۶

مقام عالی دولت در شهرستان به مناسبت روز دامپزشکی گفت:

آموزش و فرهنگ سازی و زدودن بی تفاوتی از مهمترین وظایف دامپزشکی در راستای ارتقاء سطح آگاهی عمومی جامعه است.آموزش و فرهنگ سازی  و زدودن بی تفاوتی از مهمترین وظایف دامپزشکی در راستای ارتقاء سطح آگاهی عمومی جامعه است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری ویژه شهرستان در مراسمی که امروز یکشنبه  برگزار شد مهندس موهبتی ضمن تبریک روز ملی دامپزشکی به همکاران پر تلاش اداره دامپزشکی و قدردانی از زحمات همکاران دامپزشکی شهرستان گفت: آموزش و فرهنگ سازی  و زدودن بی تفاوتی از مهمترین وظایف دامپزشکی در راستای ارتقاء سطح آگاهی عمومی جامعه است وحفظ سلامت و امنیت غذایی جامعه بر عهده دامپزشکی می باشد.
فرماندار ویژه شهرستان با اشاره به اینکه دامپزشکی علم شناخت بیماریهای دامی اعم از بیماریهای مشترک بین انسان و دام و همچنین بیماری های خاص دامی است یادآور شد اقدامات دامپزشکی نه تنها بهداشت دام بلکه  ارتقاء بهداشت جامعه انسانی را هدف قرار داده است.
موهبتی نقش دامپزشکی در بهداشت همگانی را در سه محور تامین و حفظ بهداشت دام و فراورده های دامی ، مراقبت ، پیشگیری  و کنترل بیماریهای مشترک و تامین سلامت غذا ، حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی بیان نمود.
 مقام عالی دولت در شهرستان در پایان گفت : هدف نهایی دامپزشکی  با فعالیت در این سه محور، تحقق شعار دامپزشکی ( دام سالم ، غذای سالم ، انسان سالم) است و تمام این اهداف جز در سایه برنامه ریزی آموزشی و ترویجی و فرهنگ سازی موثر انجام نمی پذیرد.


 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تربت حیدریه
تعداد بازدیدها : ۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان